úterý 19. června 2018

O2 Pražská štafeta 2018

Čtvrtek 14.6.2018

Zatímco před rokem si ještě jediná chomutovská výprava vystačila s osobním automobilem, letos bylo zapotřebí objednat rovnou celý autobus :-). Zaplnilo ho deset štafet z Chomutova plus další dvě ze sousedního Mostu.


V rámci předskokanských závodů Bambini Run se v běhu na sto metrů pro kategorii dětí od dvou do tří let představuje nejprve řádně odpočatý, jediný nezletilý člen naší posádky ;-). 

  
Moc se mi tu líbí atmosféra, prostředí, hudba, ale především - ten týmový duch! Přece jen se jedná o něco jiného než při individuálních startech. Každý jsme součástkou, důležitým článkem.  
 
 
 
Naši čtveřici rozbíhá z první řady Michal Luxa, který následně předává Jirkovi Holečkovi. Oba kluci si vedou fantasticky. Dokonce tak, že druhého jmenovaného při společném rozklusání s Gustíkem (ano, lze to i s tříletým dítětem ;-)) nestíhám zachytit v akci...
 
V koridorech nás, čekající běžce, usměrňují pořadatelští dobrovolníci. Vím, že to s námi nemají lehké, neboť tady všichni již netrpělivě vyhlížíme svého kolegu, ovšem pán u námi smluveného "elka" je poměrně nepříjemný, proto se raději přesouvám na protější stranu, kde to jde sice stále důrazně a nekompromisně, ale zároveň i mile.
 
 
Jirkovský crossmarathon  mě totálně dorazil. Nějak jsem si neuvědomila, že je to tak brzy po sobě. Pouhých pět dní... Unavená a s absolutně tuhýma nohama čekám na Fandu Fialku. Pohled na jeho naprosto vyčerpaný výraz ve tváři po úžasném, strhujícím výkonu, který podal na svém pětikilometrovém úseku, mě však rázem nabíjí energií. Jakmile od něj dostávám do ruky čip, letííím! :-) 

 
Ve Stromovce se neustále proplétám doslova davy pomalejších běžců. Bohužel zde není nikdo podobného tempa, s kým by se dalo poměřovat :-(. Sice mě míjí pár mužů, jenže těm ale nemohu vůbec konkurovat. Sama proti času. Užívám si to ❤️. Neběžím hranu, dávám pouze to, co ve mně momentálně je.

1:20:40 hod. V konkurenci šesti set devadesáti devíti štafet obsazuje naše kvarteto solidní třinácté místo :-). Potvrdili jsme tak naši pozici papírově nejsilnějšího výběru Běžců Chomutova.


Následuje příjemné vyklusání parkem, sprcha, vyjídání stánku Meggle, pochutnání si na prvních letošních melounech, focení, koncert Klara & The Pop, … a návrat domů. Mohli bychom takhle společně cestovat častěji ;-). Další zájezd bude prý k moři...

 

Bylo to super! Krátké, rychlé, spousta lidí, vše v takovém cuku letu. Zopakovala bych si to. Díky za parádní narozeninový dárek :-).
 

Žádné komentáře:

Okomentovat