pondělí 30. října 2017

Běh kolem jezera Most 2017

Sobota 28.10.2017

Po Klánovickém půlmaratonu se mé již poměrně unavené tělo cítilo tak akorát na ukončení sezóny. Chybět však na krásném závodě s úžasným mottem, které mi pomáhá na trati i v životě, by byl hřích. Aneb jak říká Terka Chlupová: "Holt to běhání moc miluju na to, aby mě omrzely závody každý víkend." :-) 

Na rozdíl od loňského roku, kdy se běželo po obvodu celého jezera, vede letos trasa pouze po jeho jedné straně.


Byť v předchozích dnech pršelo, představuje pro mě povrch v porovnání s minulým týdnem těžkou pohodu :-P. Klánovický les mě v tomto směru dokonale vyškolil. Perfektně vím, kam přesně v jaké pasáži šlápnout. Není potřeba se každé louži vyhýbat obloukem ;-). Dnešní počínání nám však tentokrát pro změnu znepříjemňuje opravdu silný vítr. 


Krátce po startu kolem mě prosviští Jitka Vajcová. Jé, tu jsem neviděla snad deset let! Po pár kilometrech se mi jí podaří dohnat. "Ivčo, seš to ty?" "Jo." :-)

Táhnu jí to do šestého kilometru, kde mě střídá a já vzápětí odpadám. Aneb jak říká Radek Brunner: "Žádný závod se nerozhoduje, když se běží dobře. Rozhoduje se v době, kdy všechno bolí a je krize." Hodně mě bolí nohy. Nezvládám rozhodující okamžik :-(.

Jitka běží chvilku společně se Zdeňkem Jahodou. Jsou kousek přede mnou. Škoda, že jsem to pustila. 

Ve spodní části, přímo u vody, vichr šíleně fouká. Zbývá zdolat poslední stoupání.

Pohled na závěrečný kopec sice může z dálky působit poněkud hrozivě, ale já se na něj těším, protože za ním se nachází cíl :-). Každým krokem jsem mu blíž a blíž.


Bolí to. Krátké svižné krůčky, pořádně si pomáhat rukama. Nahoře pak znovu protáhnout krok a šlapat do toho s radostí a naplno až do samotného konce, ať za sebou udržím Fandu Fialku :-).


Kvůli několika mužům běžícím se startovními čísly opačného pohlaví dopadá oficiální část vyhlašování ženských kategorií hlavního závodu fiaskem. Nicméně my holky se nedáváme. Především Zuzka Rusínová, vehementně se dožadující svého právem zcela zaslouženého vítězného poháru :-).


Pokud pořadatel nabízí možnost přepisu registrací ještě na místě, vzniklé situaci vůbec nerozumím.

Každopádně tak jako tak jsem v Mostě strávila hezké dopoledne :-)
 
Doma pak následuje horká sprcha a hurá do zooparku na Halloween :-)Žádné komentáře:

Okomentovat