středa 18. října 2017

Night Run Olomouc - AVON běh 2017

Sobota 14.10.2017
 
Týden po maratonu se většinou běhají dobře (a také rychle) kratší tratě. Jednoznačná volba proto padá na "lampičkový" běh v Olomouci. Konkrétně na pětikilometrový AVON Run s blogerskou kategorií, v níž pro tentokrát startuji.
 
Sice si neberu čelovku, ale dělám, že svítím ;-).


Proti Barče Kopřivové si dnes vůbec ani neškrtám. Známý fialový dres TJ Sokola Přísnotice mi brzy mizí v nedohlednu. Disponuje obrovskou rychlostí.
 
Mám před sebou ještě jednu juniorku, kterou však na druhém kilometru úspěšně udolávám. Běží se mi skutečně dobře. Cítím se silná, letím :-).

V Čechových sadech se jedna paní jedoucí na kole horlivě dožaduje toho, abychom jí okamžitě uvolnili stezku, po níž právě běžíme. Protože jsem tady pár let žila, vím, jak jsou místní na dodržování vymezených cyklostezek opravdu velmi hákliví. Nicméně v situaci, kdy tudy vede trasa závodu, si tohle nesmyslné nárokování mohla odpustit.

Kilometr před cílem vidím běžce přede mnou, jak najednou vybíhá do schodů zpátky na lávku spojující oba parky. Chvilku přemýšlím, jestli náhodou nemám nějaké halucinace. Zase schody! :-D Naštěstí jsem tu už jednou před dvěma lety Night Run běžela, takže je mi jasné, že nahoru ne. Ovšem několik vteřin mě tohle zaváhání stojí. Bohužel v této zašmodrchané pasáži naprosto chybí jakékoliv značení či dobrovolníci :-(.

Ačkoliv se mi běží hezky, únava po maratonu je přece jenom znát. Navíc zesiluje bolest v zadní části levého stehna. Nohu si tejpuji, uvolňuji, masíruji. Chce to chvilku klid.S časem úplně spokojená nejsem, ale s výletem na Hanou ano. Líbí se mi, jak jsme každý víkend v jiném koutě republiky. Je to úžasné :-).

Neděle 15.10.2017

Nějak jsem ve výherní taštičce málem přehlédla poukázku na sušenky. Jé :-). Hurá!

Žádné komentáře:

Okomentovat