středa 25. října 2017

Klánovický 1/2Maraton 2017

Neděle 22.10.2017
 
"Není podstatné v jakém čase doběhneš, ale jak budeš vypadat na cílové fotografii" radí běžkyně v dámské šatně. S prvním tvrzením naprosto souhlasím, ovšem s tím druhým tedy nevím. Hlavní je dávat do každého kroku celé své srdce a běžet s radostí :-). A po dešti se navíc také pozorně dívat pod nohy.
 
Vybíhám svižně. Chvilku se držím muže "manželskévečery.cz", který se mi však brzy vzdaluje.
 
 
Důkladně sleduji zem. Hledám si na ní sušší listí, po němž se dá běžet aniž by mi přitom v mých botách s hladkou podrážkou neustále podkluzovaly nohy. Bláto, louže, kořeny, kameny. Pořád dokola. Nervová soustava silničářky dostává místy zabrat.
 
Na devátém kilometru, při průběhu okolím vlakové zastávky, panuje úžasná atmosféra. Lidé fandí, čímž dodávají energii. Krásný okamžik :-).
 
"Stars move slowly in a silvery night,
 far away on the other side."
 
"Maminká!" ozývá se v polovině závodu. Gustínek :-) ❤️.
 
 
Jak je v rozbahněném terénu třeba pořádně zvedat nohy, cítím stehna. Dva týdny po maratonu a tři dny po TRX-ových dřepech s výskokem, tak mám momentálně dost. Únava je znát, přesto si závod vyjma posledních čtyř kilometrů, kdy procházím naprosto pekelným očistcem, užívám.

Jednou záměrně dupu do louže, abych trošku ventilovala tu mentální náročnost.
  
Mrzí mě ztráta celkové čtvrté pozice mezi ženami kilometr před cílem. Chybí mi síla a větší motivace jít se v závěru rvát za hranu. Zbývajících pět set metrů po dlouhé rovince se jeví jako nekonečných.
 
 
Výsledek 1:35:17 hod. znamená meziroční zlepšení o celé dvě a půl minuty. A také nejvyšší stupínek té největší bedny, co znám :-).
 
 
Přejmenování jednoho účastníka na "Kalužnický půlblátotlon" mi připadá naprosto výstižné :-D.

Dokonalé organizace nelze nic vytknout. V Klánovicích se mi líbí :-). Příští rok sem opět ráda přijedu.

Děkuji Jirkovi za pěkný výlet a veškerý servis.

"Není důležité být bohatý, ale žít bohatý život." ;-)
 

Žádné komentáře:

Okomentovat