sobota 19. října 2013

1/2Maraton Ústí nad Labem 2013

Neděle 15.9.2013

V Ústí nad Labem se konal poslední a zároveň nejslabší závod z letošní série Runczech. Negativně mě zaskočilo trapčení nějakého týpka s hakisákem, kvůli němuž se po patnácti minutách úplně utnulo moderování Rodinného běhu a pozornost se tak přesunula ke zdejšímu pódiu :-/. To jsem opravdu nepochopila a fakt nevím, co to mělo znamenat :-(. Účastníci tohoto nesoutěžního běhu si rozhodně zasloužili více přízně.

Po vloženém závodě handbikerů přišla v jednu hodinu konečně řada i na nás půlmaratonce. První dva kilometry jsem běžela po boku vodiče s bílým balónkem, ale naštěstí jsem si zavčas uvědomila, že tohle je pro dnešek příliš rychlé a raději se přesunula do svého příjemného tempa. Ono by to šlo i podstatně rychleji než s tímhle balónkem, ale to by člověk musel mít natrénováno... Tak někdy příště :-).

Běží nás hrozně moc! :-) Velký dav se žene městem.


Lidi podél trati tady fandí mnohem víc než tomu bylo v předchozích letech. Tak jako je v Olomouci opačný tend, tedy že fandění slábne, v Ústí pro změnu sílí. Panuje tu báječná atmosféra :-).
Do cíle doběhnu po krásném finiši víceméně stejně rychle jako letos v Praze či Karlových Varech.


Po závodě se pak bohužel nedočkám guláše, na který jsem se čtvrt roku marně těšila. Budu si holt muset počkat zase až do května :-D. Chvíli to vypadá, že zas budou křehké plátky se sýrem, ale nakonec je slunečnicový chléb s tofu pomazánkou a zeleninou Bonduelle. Takže to ve finále dopadlo možná i lépe než kdyby guláš byl. Paráda a krásný výlet :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat