pátek 20. dubna 2018

Pardubický vinařský půlmaraton 2018

Sobota 14.4.2018

Pět dní, během nichž jsem střídala klusy se spinningem, se ukázaly jako příliš krátká doba na regeneraci po předchozím úspěšném "double PB :-)" víkendu.


Obě dolní končetiny mám zcela tuhé. V přední části levého a v zadní pravého stehna pociťuji bolest vystřelující směrem dolů pod koleno :-(. Sluníčko praží. Opálíme se :-). Nejde o žádný čas, ovšem v cíli chci být co nejdříve :-). Žízeň s hladem se postupně mění v nevolnost. Snažím se běžet v pro mě aktuálně nejvyšším možném tempu. S mistrovským číslem bojuji :-).
 
Na posledních kilometrech lze číst z výrazů i těch nejrychlejších závodníků značné vyčerpání. Na druhou stranu jsou tu i tací, kteří si přepisují svá dosavadní maxima. Velká gratulace patří Ivče Kroužilové ke krásnému osobnímu rekordu :-). Nechytala jsem se jí... Jen tak čistě ze zvědavosti by mne zajímalo, kolik procent účastníků z dnešního startovního pole absolvovalo před týdnem také pražský půlmaraton.
 
1:36:01 hod. V cíli se opírám o hrazení u předzahrádky a přitom na sebe liji proudy vody. Následuje dlouhé hledání Gustíka, pojídání tvrdých noků (kvalitní gastronomický servis :-)) a nucený výklus na vlak, protože jinak by nám nejspíš ujel... :-D
 
Vyjma jednoho nešťastného škraloupu se jednalo o hezký výlet :-)
 
Neděle 15.4.2018
 
Ráno se z webu Českého atletického svazu dozvídám informaci, že došlo k mému vyřazení z výsledkové listiny domácího šampionátu, protože jsem neběžela v oddílovém dresu. Rebelka. S Pavlištou, Heczkem, Křečkem a Kroužilovou... :-D O této nezbytnosti jsem nevěděla. Žádný takový obleček nevlastním, a protože se tady tímto loni nikdo nezabýval, nenapadlo mě tomu přikládat větší důležitost. Po upozornění v rámci prezentace pak již nebylo možné si na místě takhle narychlo nějaký zajistit... Nicméně neznalost mě neomlouvá. To v žádném případě. Chybami se člověk učí :-).

"Splnění nadějí vždy bývá nečekaným zázrakem. I když na druhou stranu platí, že zázrak se může stát vždycky."
 
- Franz Kafka -

Nezbývá tedy než nepřestávat věřit ;-).

Žádné komentáře:

Okomentovat