sobota 28. dubna 2018

Noční běh pro Světlušku Olomouc 2018

Čtvrtek 22.3.2018

Olomouc, APA, Světluška, běhání. Tady není co řešit. Beru si v práci dva dny dovolené a pojedeme ;-).Čtvrtek 26.4.2018 

Termínově nám to vyšlo hezky souběžně akorát s jarní etapou Flory, proto ještě před sportováním míříme v chladném slunečním podvečeru do Smetanových sadů na kytičky :-).


Stejně jako v prosinci jsem nyní opět nemocná :-(, což je škoda, protože jinak bych si to tady všechno užila mnohem víc.

Následuje přesun na atletický stadion, kde se již za hudebního doprovodu kapely Michala Vičara bez Michala Vičara :-D, prokládaného zajímavými rozhovory, postupně schází účastníci dnešní dobročinné akce. "Běh je katalyzátorem vztahů. Lepidlem, které spojuje dohromady lidi různého vyznání, kultur, barvy pleti, hendikepované s těmi bez postižení, ..."

Chystám se běžet s kočárkem. Všichni si ke mně do něj chtějí vlézt. Jenom Gustík ne... "Šama taky ťapitat!" dožaduje se marně svého. "Ale příští rok už si to tu už spolu Gustí možná dáme... ;-)"


Úvodních šest set metrů absolvujeme na zdejším ovále. Pohled na náš světluščí rej je naprosto úchvatný, nádherný, dechberoucí :-). Jedná se o jedinečný okamžik, úžasný zážitek. Probíháme Bezručovými sady, v nichž jeden chlapec předvádí ohnivé vystoupení. Poté nás trasa zavádí do Rozária, v němž to po kamenito-písčitém povrchu nejede úplně dobře, ale to nevadí :-). Trošku škoda, že obě volitelné trasy měří výrazně méně než bylo avizováno. Ovšem i tak to bylo super :-).

"... za oknem míhá se život jak leporelo,
dokud se běhá, ještě se neumřelo... "
  

Pátek 27.4.2018

Již v sedm hodin potkáváme na Hejčínských stezkách hodně běžců. #OLhalf ❤️ se kvapem blíží ;-). Olomouc je běžecká mekka a usměvavých lidí ráj :-). Božské ráno... :-) Ať každý den stojí za to! ❤️

Žádné komentáře:

Okomentovat