pondělí 22. července 2013

RunTour Liberec 2013

Sobota 20.7.2013

Liberec sice původně nebyl v plánu, ale vzhledem k tomu, že byť běžecky netrénuji, mám v rámci celkového pořadí Malé RunTour nějaké ambice, tak na něj přeci jen došlo. Čekala mě však výjimečně pouze pětka, neboť tři stovky za hodinu výklusu se mi tentokrát dávat nechtělo.

Před samotným závodem jsem se zúčastnila kreativního tapování a na závod tak byla vybavena slušivými tulipány ;-).


Proběhla i exhibice přímo na pódiu, kde Mgr. Iva Bílková popsala funkčnost těchto zároveň estetických kinesiotapů.Díky uveřejněnému videu zobrazujícímu trať jsme nyní získali možnost si ji s předstihem prohlédnout. Na mě působila tak, že se snad pořád musí běžet jenom z kopce :-D.

Pravda je však taková, že hned po startu na nás čeká první těžké stoupání. Všichni strašně funíme a spuštěné sporttestery se můžou upípat. Co to je?! Nejsem na Velké Kunratické, na závodě v běhu do vrchu či se snad šplhám na Mont Ventoux? Z kopce naopak vedou prudké sešupy po šutrech, takže se pořádně nedá běžet ani nahoru ani dolů. Do kopce se více vyplatí jen jít. Při seběhu si musím z očí sundat sluneční brýle, protože je to opravdu o pořádný pád. Ale jinak je tu v lese krásně :-)! Na trati umístěné praporky sdělují různé hlášky. "Přidej, tohle není maraton!" je obzvlášť trefná :-D. Při oběhu místní zoologické zahrady je na dlažbě nasypaný nějaký písek. Tak to dneska opravdu nebude rychlé. Navíc tu měli fandit paviáni, ale já nic neslyším... :-(

Vrcholem této brutalistické trati je závěrečný kopec, na který se sice dostanu, ale tuhé nohy už skoro nerozběhnu. Podaří se mi to až pár desítek metrů před cílem, kdy za sebou slyším nějaké nebezpečí a tak ještě raději pořádně zaberu.


Čas o tři minuty horší než obvykle, ale to tu mají vzhledem k profilu trati všichni. Napiju se, s povadlými tulipány si vyklušu a začnu zničehonic šíleně pčíkat a smrkat :-(, což mi vydrží až do nedělního večera.


Desítku si užiji v roli fanynky. Sice mě to láká se ještě na okruh vydat, ale příští týden si zaběhám ažaž :-).


Výlet do Liberce se mi moc líbil, jen závěrečná tombola zase odolala :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat