sobota 22. června 2013

Jirkovský crossmarathon 2013

Sobota 8.6.2013

Už pár dní na mě chce něco vlézt a ani ráno po probuzení se necítím zrovna nejlépe, ale na Jirkovský crossmarathon moc chci, takže běžím, snad to bude dobré :-).


Prvních pět kilometrů je jako již tradičně na rozklusání po rovince.Poté trať začíná stoupat směrem vzhůru a nám se začínají nabízet krásné výhledy na okolní krajinu.


Únava a silná rýma zapříčinily, že mi to dneska nejde. Taktika je proto tedy následující: do kopce jdu, z kopce běžím - a je to fakt pohoda :-). Příjemné. Nikam se neženu, náležitě si vychutnávám zdejší kouzlo.

Kvalitní značení nás postupně dovede až na Lesnou, nejvyšší bod trasy.


Ačkoli dole panuje teplé slunečné počasí, v horách nám jako každoročně sprchne. Letos celkem dost. Během nejintenzivnějšího slejváku, kdy padají prudké provazce deště, se dokonce na chvíli uchýlím schovat se pod strom, pod který však stejně také prší. Je mi zima. Snad z toho neonemocním :-(. Jednou dokonce i zahřmí.

Cesty jsou letos místy trošku rozbahněné, takže se jim snažím vyhýbat. Zpočátku se mi do daří, ale časem musím rezignovat. Nedá se to.


Letos podruhé mě na kole doprovází Radim. Narozdíl od loňského roku, kdy mě konečně dojel na šestnáctém kilometru, jsem ho tentokrát prvně spatřila až na metě půlaratonu :-).


Prší, prší, ... :-)


Na občerstvovacích a kontrolních stanicích stále usměvaví, milí lidé. Perfektní závod :-).


Je to tam. Dvacáté páté narozeniny, dvacátý pátý maraton, vyrovnáno :-).


Antiosobák překvapivě nepadl, ačkoli mnoho nechybělo. V cíli ihned po doběhu obdržím pamětní skleničku, diplom a nějaké drobnosti. Dám si sprchu, něco pojím a pomalu s Radimem vyrážíme pěšky směrem domů. Byl to hezky strávený den. Večer asi trošku teplota, ale nic horšího se naštěstí nerozjelo, takže ok :-).

Jsem spokojená. Děkuji pořadatelům za bezchybnou organizaci a chuť, se kterou závod pořádají. Těším se zase příště ;-).


Škoda, že se tenhle závod koná jen jednou za rok. Brala bych ho každý týden :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat