čtvrtek 6. června 2013

RunTour Hradec Králové 2013

Sobota 1.6.2013

Na další díl ze série RunTour jsme zavítali do Hradce Králové. Celý den pršelo, takže jsem pro nás nalezla stanoviště v podloubí děkanátu :-).


Nejprve jsem zafandila účastníkům dětského běhu a následně se začala připravovat na své závody.

 

Stejně jako v předchozích RunTour-ech mě čekaly obě trati, tedy pět i deset kilometrů. Pětka opět s cílem trošku se prohnat, desítka pak na výklus.

Trasa okruhu o délce pěti kilometrů byla nahoru dolů :-). Znovu na nás čekaly různé přeběhy a podběhy, jak je pro tyto běhy typické, včetně mostu, který jednak v deštivém počasí dost klouzal, takže se přes něj muselo běžet opatrně, a zároveň byl celý děravý, takže se raději nemělo dívat dolů :-D.


Do rychlého běhu se mi nechtělo, ale přeci jen jsem to vzala svižněji, v hlavě si pořád nad něčím přemýšlela, pročež mi to uteklo. Závěr byl pak celkem mazec, neboť nás společně finišovalo více. Jediné, na co jsem v ten okamžik myslela bylo, že mě prostě NEPŘEDBĚHNOU! A tak jsem šla poslední metry na krev, ale zvládla jsem to :-).


 Z důvodu stále neutuchajícího deště jsem na desítku zvolila model "pytel na odpad" :-)... 


 ... a krátce před startem se zařadila do koridoru.


Běžela jsem podle plánu se skupinou na jednu hodinu.


Byla to pohoda, ...

 

... pohoda, ...


... a opravdu velká pohoda :-) :-) :-).


Kdyby někdo potřeboval vodičku na hodinu, může se ozvat ;-).


Na předposledním kilometru jsem se pak lehce vzdálila a s příjemným pocitem si proběhla cílem :-).

Po závodě následovala pěkně hnusná zmrzlina z "toi toi creamu" (co to je za nechutný nápad?!) a oblíbená tombola, kde jsem zase nic nevyhrála...  


Závěrem bych chtěla vyzdvihnout výkon dlouhovlasé, stále se usmívající a podporující dobrovolnice, která stála kousek za druhým kilometrem. V dešti vytrvala po celá tři kola. Navrhuji ji na titul "Dobrovolnice roku".

Žádné komentáře:

Okomentovat