pondělí 15. dubna 2013

RunTour České Budějovice 2013

Sobota 13.4.2013

Po mé loňské účasti na závěrečném závodě seriálu RunTour, který se uskutečnil v Praze na Ladronce, jsem věděla, že jsem na tomhle rozhodně nebyla naposledy:-). Vyrážíme tedy společně s Radimem hned na první díl letošní série do Českých Budějovic.Opět si je možné vybrat z tratí o délce pět či deset kilometrů, vedoucích po dvou a půl kilometrovém okruhu. Běžím zase obojí. Když už, tak už :-).


Konečně se mi naskytne příležitost vyzkoušet si kineziotejpy, takže ji využívám a nechávám se prvně zatejpovat. O tom, zda mají nějaký jiný než módní efekt je možné polemizovat. Každopádně při běhu to vypadá dobře :-). Jenom jsem si přála oranžové, aby mi víc ladily...


Plán zůstává stejný jako na podzim na Ladronce. Pětku běžet co to půjde a desítku si poté vyklusat. Počasí panuje střídavě slunečné a zatažené. Pětka startuje v pravé poledne, desítka o hodinu později.

Ač běžím poměrně rychle a moc se neflákám, ...

 
  

... svůj mezičas na pět kilometrů z minulého týdne v rámci pražského půlmaratonu překonávám jen o minutu a několik vteřin. Atmosféra s davem soupeřů holt dělají své a nohy pak letí samy. Na českobudějovické trati zpomalují kostky a prohnutý most, přes který se mi běží opravdu špatně. Houpe se, na došlap je takový nepříjemně měkký a pokaždé mi akorát rozhodí nohy.

Následnou desítku si pak v klidu odběhnu ve společnosti vodičky na jednu hodinu, ...
... které se na posledních dvou kilometrech lehce vzdálím, ...


...abych si vzápětí parádně zafinišovala.


Mise splněna :-).

Cestou do šatny zaslechnu cosi o papírku do tomboly. Aha, máme asi něco vyplnit, někam hodit, ale nikdo nám nic neřekl :-o. Pravděpodobně proto se závěrečného slosování účastní méně závodníků. "Babicovy dobroty" ani "Rady ptáka Loskutáka" sice nejsou nic atraktivního, nicméně hlavní cena v podobě jízdního kola v hodnotě třicet tisíc korun je vyvažuje. My však sice pro dnešek odjíždíme s prázdnou, ale šance v tomto směru ještě letos budou  ;-).

Žádné komentáře:

Okomentovat