sobota 21. dubna 2012

Hanácký půlmaraton 2012

Sobota 21.4.2012

Závod, který se koná pár desítek metrů od mého nynějšího olomouckého bydliště. Loni jsem si tu zaběhla osobní rekord a vzápětí u svého jména ve výsledkové listině našla zkratku dnf. Prý ten čas nemohli od rozhodčích přečíst, tak ho raději nahradili písmenky. Morava no... :-/ (Pak to samozřejmě po mém upozornění opravili.)

Bouřku, co jsem si přála na závod, přišla již večer před ním. Ráno je obloha zatažená, 12°C. Abych si nemusela ze sebe nic odkládat, beru si tři vrstvy: dvě trička a bundu. K tomu klíče do ruky a jde se na to. Chci se příjemně proběhnout. Čeká nás sedm tříkilometrových okruhů parkem s průběhem na atletickém stadionu v každém kole. V porovnání s maratonem 8 x 5,275 km brnkačka.

V deset patnáct startujeme ze stadionu. Vybíhám z celého davu jako předposlední (kam se všichni hned ženou?!), ale celkem rychle se prodírám kupředu. Postupně, systematicky dobíhám a následně předbíhám další běžce. Každé tři kilometry si loknu vody a je to paráda. Jo, jsem dost oblečená, ale to jsem předpokládala. Kola odsýpají velmi rychle. V druhé části závodu se nebe dokonce vyjasní a začne trochu pálit sluníčko. Nohy mám o něco tužší než na začátku, ale je to pořád super.


 

Co se týká rozhodčích: v druhém kole mě (mylně samozřejmě :)) označují za vedoucí ženu závodu a dvě kola před cílem pro změnu hlásí, že mi zbývá už jen jedno. Tak říkám, že ještě dvě (narozdíl od nich umíme mi holky ze severu počítat). Jsem zvědavá co si zase počtu ve výsledcích... Za sedmdesát korun startovného to můžou aspoň správně změřit ne? 

Kolo a kousek před cílem za sebou zase slyším, že to není možný :-/. Ať se jdou ty lidi vycpat,  všechno je možný :-). Tomu hlasu utíkám. (Mimochodem, mám pocit, že jsem zde dnes spatřila "vlkodlaka" z Bratislavy.)

Posledních sto padesát metrů rozjíždím velmi brutálně. Na stadionu ještě musím předběhnout dva dříve narozené chlapce, tak jedu. Mám je úspěšně za sebou a probíhám cílem. Vyjma tohoto finiše jsem dnes ani nenavštívila anaerobní pásmo. Běželo se mi dobře, uteklo to. V cíli odevzdávám své startovní číslo a kluků, co to měří, se pro jistotu ptám jestli je vše v pořádku. Jo 1:54:32 říkají. Tak ještě ať je to při přepisu do výsledkové listiny čitelné :-).

Vyklusávám hned čtyři kolečka po travičce (bylo to krátký asi no :-)). Mezitím probíhá vyhlašování nejrychlejších. Šárka Macháčková, co nemenstruuje, skončila druhá. Měla by holka začít víc jíst! Předpokládám, že jsem nic (materiálního) nevyhrála (to ostatní už mám), takže nečekám na konec vyhlášení a klušu raději domů, co nejrychleji se převléct do suchého. Cestou si trhám jednu pampelišku, ať mám ten oběd dneska krásnější :-).


Po Hanáckém půlmaratonu tradičně jako občerstvení podávají chléb se škvarkama a cibulí. Fakt ideální na infarkt. Honit se jak šílenec a pak se nacpat chlebem se sádlem.

Rychleji než dnes jsem běžela jen všechny tři loňské půlmaratony (Hanácký, Olomoucký a Ústecký). Dneska to bylo z plného tréninku. Otestovala jsem se před dalším maratonem, který mě čeká za tři týdny. Nebudu mít na sobě žádnou vrstvu navíc, klíče si do ruky taky nebudu muset brát (vytvořily mi rezavý prstýnek na ukazováčku). Běžet tak takhle obě půlky... ale ještě před tím musím pořádně nahodit baťoh!!! ;-)

Večer koukám na výsledky, jsou ok :-). I ten Ivo Zejda tu dnes skutečně běžel, tak že by to byl on? Jo, je to on:

Žádné komentáře:

Okomentovat