pátek 16. září 2011

Kladenský maratón 2011

Sobota 1O. 9.2011

Po šesti týdnech opět na místě činu :-). Dnes je však délka závodu zcela jasná - jen 42 195 m a víc ani ťuk :-). Při příchodu na stadion poznávám lavičku, na které jsem onehdá ležela v bolestech. To dnes nehrozí. Vyzvedávám si startovní balíček, za intenzivníh obtěžování přemnožených vos se připravuji na závod a moc se těším. Čeká mě příjemný den :-).

10:00 start závodu a dvěstě devět závodníků se dává do pohybu. Úvodní kilometr absolvujeme na dráze, následuje malý okruh a poté osm pětikilometrových kol s cílem opět na dráze. Začínám pomalu, hezky pěkně v klidu. Většina závodníků ještě plna sil se vehementně žene vpřed. Jen si běžte, já vás pak v posledních dvou kolech až nebudete moct zase předběhnu zpátky :-), přeci jen mám již nějaké zkušenosti. Běžím svůj maraton číslo 13.

Krátce po startu, následována zástupem mužů :-).

Dávám se do řeči s jedním z nich, se kterým máme stejné tempo. Běží dnes poprvé, tak mu dávám několik prvomaratonských rad. Jeho cíli zaběhnout dnes pod čtyři hodiny se však v duchu směji, vím své :-).


Na 13. kilometru se mi z místy kamenitého povrchu začíná na jednom z prstů levé nohy klubat puchýř :-(. Počasí je teplé, každý okruh využívám občerstvovací stanici. Piji vodu buď s ionťákem nebo nedobrým čajem. Na 18. kilometru zničehonic utíkám svému parťákovi prvomaratonci - cyklistovi. Resp. moje nohy mu utíkají, je jim fajn.


Šest z osmi okruhů držím konstantní tempo. Přede mnou poslední dvě kola, právě začalo to, čemu se říká maraton :-). Do levé boty se mi dostal kamínek, který dře kotník a celkem to bolí. Zastavovat ale kvůli tomu nebudu, vydržím to. Předbíhám stále spousty mladých mužů! Většinou přechází do chůze, tak jako při letošním PIMu, a svádí ostatní ať se k nim přidají. Chůze je přeci tak příjemná. Ne ne ne, já běžím dál :-). Poslední dvě kola jsem zpomalila cca čtyři minuty na kolo, nejhorší úsek prožívám mezi 37. - 40. kilometrem. Jednotlivé kilometry se strašně vlečou, jsou snad ještě delší ty ostatní :-(. Netrpělivě vyhlížím každý další z nich, mezitím kotník od kamínku rozedřený, puchýř taktéž v plné síle. Ale co, za zatáčkou už číhá Ivo Domanský, hlásající mezičasy, od něhož to jsou do cíle už jen dva kilometry, takže zase trošku ožívám a přidávám na rychlosti. Přede mnou v dáli Maruška Thumsová, že bych ji dneska předběhla? Když ji míjím, snažím se ji povzbudit a ještě popohnat, ale pro dnešek zůstává za mnou. Vbíhám na závěrečnou pětistovku na dráhu. Třista padesát metrů do cíle, mám na ně dvě minuty tak, aby to bylo pod 4:20. Nastupuji do závěrečného finiše, dva chlapci, které míjím, se ke mě nepřidávají, nevadí :-). Probíhám cílem a je to v pohodě pod 4:20, dostávám zaslouženou medaili a jdu se napít: čtyři kelímky vody + jeden kelímek čaje. Dále je tu závodníkům k dispozici standardní běžecká strava: párky a čínské polívky. No fuj, mám sebou slunečnicový chleba se sýrem a rajčátka ze zahrádky, to je jiná kategorie :-). Rychle se sprchuji za nedobrovolného poslechu nářků zakomplexovaných běžkyň, které jsou naprosto nemožné, neb dnes běžely jako vždycky špatně. Tyhle hloupý řeči fakt nikdy nepochopím, takže se rychle balím a mizím na autobus. Na další spoj domů bych musela čekat dvě hodiny. Jinak mě je nááádherně!!! Pro časy neběhám, ikdyž dneska jsem to přeci jen plánovala o něco pomaleji, ale pro tu slast. Ta stojí za to ;-).

Doma večer zjišťuji, že se moje hodinky s místní časomírou neshodly. A tak mám čas o minutu pomalejší, než jsem se domnívala :-). Ale co mě vážně velmi mrzí je skutečnost, že jsem dnes byla na bedně! Třetí v kategorii :-), a protože jsem to rozhodně nepředpokládala, na vyhlášení nečekala a tudíž si nemohla vychutnat ty pocity při výstupu na ně. Ach jo :-(. Ta třináctka se musela někde projevit. Jinak také zjišťuji jak dopadl můj kolega spoluběžec a dopadl výborně. Doběhl do cíle necelou čtvrt hodinku po mě, takže obrovská gratulace Vláďo a věřím, že se zase někde potkáme.


Nebolí mě nic, jen obě podpaží odřená. Puchýř s kotníkem ošetřeni. Je mi nádherně. První ze čtyř podzimních maratonů za mnou, nemohu se dočkat dalšího!!! :-) :-) :-)

Sobota 17.9.2011

Dodatečně přebírám malou finanční odměnu za své třetí místo v kategorii a následně se odměňuji špaldovými kačenkami a mandlemi v karobu. Jsem spokojená :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat