neděle 17. července 2011

Horský běh Perštejn - Klínovec 17,2 km převýšení 904 m 2011

Sobota 16.7.2011

Hodinu před závodem přijíždíme se Zdeňkem do Perštejna, kde se přihlašuji na závod. Zdeněk dělá doprovod, celé si to se mnou jen odkluše.

11:00 - závodníci čekají na start, na kterém mj. stojí i reprezentační běžec na lyžích Lukáš Bauer. Skromně v druhé, třetí řadě, nikam se nehrne. 11:02 - závod odstartován a jde se na to! :-) Vybíháme hned nahoru, nutno podotknout, že až na dva seběhy běžíme stále do kopce. Úvodní pětikilometrové stoupání je pro mě nejnepříjemnější částí závodu. Jsem zvyklá rozklusávat se vždy během úvodních kilometrů. No a jak jsme dnes vyrazili okamžitě nahorů a já nebyla dostatečně rozběhaná, nohy jsou těžší a jde to s nimi obtížněji.

Běžím poklidným tempem tak, abych to udýchala nosem, pohoda. Nááádherná krajina Krušných hor, horké letní počasí, kolem mě funící běžci. Nemá to chybu :-). Na konci tohoto stoupání je umístěna první občerstvovací stanice, naprosto správně. Beru dva kelímky s vodou. Prvním chladím zátylek, druhý vypiju. Sice jsme již nabrali nějakou tu výšku a měli tak běžet po vrstevnici, ale vybíháme další dvě stoupání. Devátý kilometr závodu a v dálce je již vidět Klínovec - náš dnešní cíl :-).


Druhá občerstvovačka a příjemný seběh po asfaltce. Tady se mi běží moc dobře, uvolněně :-). 10 km za 1:13:40 :-). Jedenáctý jako jediný nevidím, s o to větší radostí vítám dvanáctý :-). U Meluzíny odbočujeme z asfaltky znovu do přírody, do konce zbývá pět kilometrů. Potkáváme z cíle se vracejícího cyklistu. Vyrazil na kole minutu před startem a na Klínovec dorazil pouhé dvě minuty před vítězným Bauerem. Ten měl čas 1:13 a já si plánuji doběhnout přesně o hodinu později. Zase to stoupá, je vedro a mám žízeň. Následuje druhý seběh, poté opětovné stoupání po Dámské. Žízeň sílí. Chybí tu třetí občerstvovací stanice! :-o Naštěstí cestou míjíme studánku, a tak piji vodu přímo z ní :-), moc mi chutná. (Později zjišťuji, že u Meluzíny byla skutečně třetí občerstvovací stanice, avšak voda došla příliš brzy. Nedostalo se tak na všechny závodníky. POŘADATELI, dej si na to příště pozor a zajisti dostatek vody pro všechny!!!)

Sedmnáct kilometrů za námi a zbývá posledních cca 200 m po sjezdovce vzhůru. Přecházím do chůze. Zhruba v polovině sjezdovky cvaká fotograf a tak se ho hned ptám, kde že budou fotky - no a tady jedna vskutku je:


Posledních sto metrů prudkého stoupání. S úsměvem samozřejmě :-). Předcházím postarší pár s nordic walking holemi. V závěru se ještě rozbíhám a finišuji v čase 2:13 tak jak jsem chtěla. Symbolicky hodinu za vítězem. Mooc se mi to celé dnes líbilo, jen se nemohu zbavit pocitu, že to zase bylo nějaký krátký :-). Převlékám se do suchého a zjišťuji ztrátu náušnice :-(. Zůstala holt holka někde na trati. Ještě se podívám na vyhlášení, zatleskám vítězům a jedem domů. Škoda, chuť seběhnout si to dolů by tu byla :-).

Neděle 17.7.2011

Trošku ze včerejška cítím nohy. Po hodinovém ranním proběhnutí jsou zas čerstvé a svěží. Miluji tahle moje rána! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat