neděle 17. července 2011

Chomutovská hodinovka 2011

Sobota 9.7.2011

Nevím čím to, ale celý týden jsem byla nemocná, což je u mě jev zcela nestandardní. Znamenalo to jen ležet a nic nedělat - a to se opravdu nedá. Pro člověka zvyklého denně se hýbat naprosté utrpení! V sobotu, kdy už to mělo být opravdu důkladně vyléčeno, jsem vyrazila na start tradiční "Chomutovské hodinovky"

Tepovka mi však půl hodiny před startem ukazuje vyšší hodnoty než obvykle a předzávodní nervozitou to rozhodně není! Ajaj, to nebude úplně dobrý... a taky že není.

V 10:00 start. Za velmi teplého a slunečného počasí se dává do pohybu celé startovní pole, které čeká hodinové kroužení po místním škvárovém hřišti. Nohy mám ztuhlé, celé takové nějaké těžké. Jako dva kůli, co se obtížně snažím rozběhat. Zpočátku mě také bolí okostice, ale ty zhruba po dvaceti minutách povolují. Celkem dost kašlu. Je vedro, můj organismus unaven a oslaben, bojující se zbytkovými viry.

Co se týká mého pořadí, běžím si po celou dobu tradičně svým konstantním tempem. Jen mě to celé dnes zmáhá :-(. V patnáctém kole předbíhám poslední závodnici své kategorie, jenž nezkušeně přepálila začátek. Ke konci závodu mě navzdory příliš teplému počasí přepadá zima. Zas to není dobrý... :-(.


Hodina za námi. Uteklo to hrozně rychle, vždyť se taky jednalo o můj letošní nejkratší závod. Končím předposlední ve svém antiosobním rekordu, vyklusávám bosky dvě kolečka a mizím domů ještě trochu poležet :-(. Cestou si kupuji výborný vanilkový sojový nápoj od Alnatury, člověk se přece vždycky musí nějak odměnit a nespoléhat se, že to udělají jiní. Letitá tradice sice velila koupit si po každé "Chomutovské hodinovce" hruškový džus, ale dnes ho měním za soju :-). Tahle tradice vznikla před hodně lety, kdy jsem ještě honila uběhnutou vzdálenost a končila tak na bedně. No a za vyhrané penízky kupovala zmíněný džus :-). Dnes penízky nejsou vyhrané, ale nápoj zůstává ;-).

Úterý 12.7.2011

Tři dny po závodě při svém ranním hodinovém příjemném kroužení po dráze svůj sobotní výkon s přehledem překonávám. Už je vše ok :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat