úterý 7. října 2014

Běchovice 2014 - Podvanácté v řadě :-)

Neděle 28.9.2014

Letošní Běchovice přišly s řadou novinek. Teprve podruhé za svou dvanáctiletou historii dostávám tričko, které není ve velikosti XXL a tudíž se dá nosit :-). Mrzí mě však, že už ale nedostáváme odznáčky, co se tu válí po stolech. Alespoň těm věrným by je pořadatelé mohli věnovat. Mě jich stejně chybí tak polovina, takže mi je to už stejně jedno. Ale je to škoda. Mohla to být hezká památka :-(. Dalším vylepšením se stalo prý již trvalé umístění občerstvovací stanicev polovině trasy závodu. Prvně zde byly přítomni také vodiči. Bohužel však pro běžce stanice stála na druhé straně silnice než po které se běželo a navíc ji "moje" vodička ignorovala, tudíž to trošku postrádalo smysl. Na Běchovicích většinou panuje teplé počasí, a tak se člověk po pěti kilometrech na od sluníčka rozpáleném asfaltu rád napije a osvěží, ale když má kvůli tomu naběhat další významné kilometry navíc, tak si to kolikrát rozmyslí...


Myslela jsem si, že bychom se dnes s Míšou mohly v klidu proběhnout a po hoodně dlouhé době, co jsme se neviděly, si popovídat. Původně jsem neměla v plánu s nikým závodit. Jenže Míša vystartovala zepředu, já ji pak sice někde na prvním kilometru předběhla, ale pak jsme se již v průběhu dne bohužel nesetkaly.Do čtvrtého kilometru jsem využívala služeb již zmíněné vodičky (mimochodom jiné než jsem si plánovala), ale pak jsem si lehce zvolnila. Vím, že bych to dnes znovu pod padesát minut zvládla, kdybych se "kousla". Jenže ono by to v určitou chvíli mohlo trochu bolet (což je sice při běžeckých závodech normální), ale momentálně by to u mě asi nemuselo být příliš žádoucí. Takže se brzdím i z kopce a užívám si tuhle trať, kterou mám moc ráda :-). Do Hrdlořezáku se mi běží lehce. Předstihnu v něm nějaké běžkyně a už je před sebe nepustím.


Na startu i v cíli mi někdo schází. Věnuji alespoň okamžik vzpomínce.

Je to krásný závod :-). Tradice, která mě nikdy neomrzí.

Říjen 2014

Mrzí mě, že pořadatelé opakovaně (píšu jim od května) nereagují na příchozí zprávy na oficiálním e-mailu uveřejněném na webových stránkách. A pak také slibované unikátní fotografie z letošního ročníku pro každého běžce. Měly být k dispozici opět - na webu. Není tam nic. Našla jsem je až po dlouhém pátrání v poměrně malém počtu vzhledem k množství účastníků závodu a fotografů na trati. V předchozích letech nikdo nic nesliboval a fotky byly perfektní... :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat