čtvrtek 18. září 2014

1/2Maraton Ústí nad Labem 2014

Neděle 14.9.2014

Po promaroděném týdnu stále ještě poměrně hodně kašlu. Navíc tuším něco, o čem jsem před týdnem neměla ponětí. Tudíž je jasné, že to dnes bude jen o pohodě a radosti z pohybu :-). Sice bych chtěla běžet rychle, ale prostě pro to není vhodný den a s tím holt nic nenadělám.

Je zataženo, závod nám nejspíš proprší. Ačkoli v dešti běhám moc ráda, tak ale s tím kašlem to nebude úplně ideální. Hlavně ať to zvládnu ve zdraví.

Do Ústí nad Labem přijíždíme s Radimem dopoledne. Vyzvedneme si startovní balíčky (Radim dostal k svátku startovné na Rodinný běh), vyfotím se se "svým" plakátem


 a jdeme fandit handbikerům. V poledne pak za očekávaného deště vybíháme my půlmaratonci, netradičně hned po nás následují účastníci Rodinného běhu. Běžím si opravdu v klidu a vzhledem k tomu, jak mám tuhé nohy jsem i celkem ráda, že nemusím honit žádný čas. Kdoví jak by to dopadlo :-D.


Déšť v průběhu závodu na chvíli ustane než se odpoledne spustí znovu . Díky tomu jak si běžím zvolna mám stále dostatek sil a úsměv na tváři :-), takže v druhé části závodu docela dost běžců předbíhám (což je rozhodně příjemnější než být v opačné pozici) a zároveň se tak snažím ostatní (ty, co zrovna neběží se sluchátky) povzbuzovat.  Když běžíte vepředu, získáte pocit že jste namachrovaní borci, cítíte se silní a kdybyste měli křídla, tak letíte. Když běžíte vzadu, uvědomujete si, jak skvělý člověk jste a vnímáte tu spoustu skvělých lidí okolo vás.


Nebyl by to Runczech, aby trasa nedoznala nějakých drobných změn. A tak do cílové rovinky vbíháme z opačné strany než při předcházejících ročnících. Škoda, shora to bylo lehce z kopce a dalo se to tak pořádně napálit. V cíli jsem za dvě hoďky a pár drobných. Jednalo se o můj dvacátý půlmaraton (zjištěno později ze statistiky). Nejprve si dávám teplou sprchu, následují dva guláše (jeden za loňský rok) a je to nejkrásnější část dne.

Ještě podpoříme posledního běžce na trati a je tady konec. Rozloučení, poděkování, dojetí a příští rok zase! :-)

Listopad 2014


Žádné komentáře:

Okomentovat