čtvrtek 20. března 2014

Maraton okolo Boleváku 2014

Neděle 16.3.2014

Po dvou svižnějších desítkách byl na programu jeden delší volnější běh. Letošní první maraton jsem se vydala zaběhnout tam, kde jsem vloni absolvovala ten poslední, tedy opět do Plzně. Tentokrát se běželo třináct více než tříkilometrových okruhů kolem Velkého Boleveckého rybníku. Pořád jsem přemýšlela jak to uchopit, aby mi to dobře utíkalo, a tak jsem si nakonec běh rozdělila na tři části: 5 okruhů - 3 okruhy - 5 okruhů. Běžela jsem bez hodinek, se sluchátky, jen na pohodový pocit a v uvolněném tempu.

 Panovalo chladné počasí se zataženým nebem a poměrně silným větrem, který vířil hladinu rybníku a vytvářel tak úchvatné scenérie :-). V jednom směru sice foukal silně proti a člověka vždy téměř zastavil. Na druhou stranu, ale zase v opačném směru fouknutím do zad hezky popostrčil. Jsem ráda za tohle počasí, protože kdyby bylo vedro potulovali by se tu spousty lidí, z čehož bych radost opravdu neměla.

Atmosféra byla mnohem příjemnější než na podzim ve Skvrňanech. Jsem ráda, že jsem mohla poznat další pěkné místo a dobře si potrénovat. Akce se mi líbila, jen škoda rudých okvětních lístků, které v závěru dne ve víru vášně zaplavily sady Pětatřicátníků.

Žádné komentáře:

Okomentovat