neděle 1. prosince 2013

Maraton na atletické dráze

Sobota 23.11.2013

Závěrem roku jsem zavítala na ještě jeden maraton do Plzně. Běželo se sto pět a půl kolečka na atletické dráze základní školy ve Skvrňanech a cílem byla pohodová "redukční pětihodinovka" :-). Bohužel jsem zde s touto vizí byla jediná a tak poslední tři čtvrtě hodiny běhu patřil ovál pouze mně.


Jednalo se o jediný maraton, který jsem běžela se sluchátky. V uších mi mimo jiné zněly i vánoční koledy a já si přála, aby k tomu začalo ještě sněžit. To se mi sice nesplnilo, ale den to byl pěkný. Příjemně jsem se proběhla, krásně si zatrénovala a večer se za odměnu cítila fantasticky.


Na organizaci závodu mě překvapilo předání medaile již u prezentace. To jako kdyby někdo závod nedokončil, tak ji bude muset vrátit? :-o Mají to tu v Plzni nějaké obrácené. Občerstvovací stanici pořadatel umístil trochu nešikovně na vnitřní plochu stadionu hned vedle první dráhy, což mohlo vést ke zbytečným strkanicím, pokud se zrovna ten, kdo běžel před vámi, zcela nečekaně rozhodl občerstvit. Měla by být umístěna normálně někde ve třetí, čtvrté dráze tak, aby si tam každý dle potřeby mohl odběhnout a nenarušoval tempo ostatních. U kelímků chyběly popisky ohledně jejich obsahu a když jsem ke konci závodu dostala hlad až mi začalo kručet v břiše, na stole se krčila už jen rozglajdaná hromádka banánů, z které se člověku spíše zvedl žaludek :-(. Změny směru běhu jsem se nedočkala, ale při takovéto jednorázové záležitosti nebyla nezbytná. Někteří běžci si okruhy permanentně zkracovali. Ono když někdo běží u mantinelu, tak ho prostě nelze předběhnout zleva...  A jiní zase nemístně vyřvávali, že mají startovné zdarma, protože se znají s pořadatelem.
Samotný závod nás příliš nenadchl. Vzhledem k pozitivním recenzím, jaké v minulosti obdržel, jsem čekala víc. Chyběla tu atmosféra, prostě nic extra. Ale kolečka běhám ráda :-).

Úterý 24.12.2013

Tak směr se na dráze měnit nesmí. Pokud by k tomu došlo, nebyl by výsledek závodu platný. Je však otázkou, jak dalece byl platný, když část závodníků odstartovala před startovní čárou...

Žádné komentáře:

Okomentovat