pátek 13. června 2014

1/2Maraton České Budějovice 2014

Sobota 7.6.2014

Zase další Runczech. Na chvíli mě přepadla myšlenka, že už by si to od něj chtělo dát na chvíli pauzu, ale nechtělo :-). Na řadě je víkendový výlet do Českých Budějovic. Krásného města, ve kterém jsem už vloni běžela RunTour. Ubytování jsem navíc zajistila v pensionu přímo na náměstí Přemysla Otakara II., takže luxus :-).

Expo umístěné na zimním stadionu nacházíme rychle. Třípodlažní budova bez oken, kde by to tak asi mohlo být?


Následně se přesouváme ubytovat do pensionu. Dostali jsme pokoj s výhledem do dvora a tak jsme o tenhle výhled bohužel ochuzeni. 


Chtěla jsem si před závodem ještě trochu pospat, ale nějak nemohu usnout. Venku už to začíná žít a tak vyrážíme fandit na Rodinný běh. Také využívám zatím prázdného technického zázemí a nechávám si zatejpovat levé lýtko ať je dnes v klidu.Samotný závod je pak paráda. Skvělá a rychlá trať. Moc se mi líbí. Neustále se motáme kolem centra. Někdo si stěžuje na přítomnost dlažebních kostek, ale běžíme po nich dvakrát, pokaždé nádhernou historickou pasáží mezi domy, kde je to lehce z kopečka. Mě tedy absolutně vůbec nevadí. To spíš v Olomouci jsou nepříjemné.


Všude fandí celkem dost lidí. Jsou skvělí. Ve velmi teplém počasí mám žízeň, takže občerstvovací stanice vítám s radostí. Prvně běžím v tričku z materiálu jak průklepák. Když se na něm poliji, tak mám pocit, že běžím skoro nahá. Zvláštní pocit. Jinak běžím v klidu. Bez běžeckého tréninku se prostě časy nehoní, tak si to celé užívám.


Po doběhu do cíle se pak převléknu a vyrážíme fandit na tribunu.Dáme si pizzu a škoda jen, že stánek se zmrzlinou je už zavřený.


Vychutnáváme si jedinečnou atmosféru a kouzlo teplé noci. Nemělo to dneska chybu. Pokud člověk zrovna nehoní prize money, tak právě o tomhle by to mělo být. O radosti z pohybu, o dobrém jídle a o hezkém zážitku.

Českobudějovický půlmaraton jsem běžela poprvé až letos, protože předtím vždy termínově kolidoval s Jirkovským crossmarathonem, který jako můj domácí a navíc maratonský závod mívá přednost. Věřím však, že se obě akce i příští rok podaří uspořádat tak, aby se vzájemně nepřekrývaly. Jináč nevím... :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat