neděle 25. května 2014

Jarní běh Bezručovým údolím 2014

Neděle 13.4.2014

Na start jsem vyrazila s jarní virózou. Moc jsem se na to necítila, ale když už jsem přijela do Chomutova a se startovním číslem 1 vyhrála registraci...  :-)

Neběželo se mi moc dobře. Prvních pět kilometrů jsem odtáhla nějaké slečně, tak snad jsem aspoň jako zajíc obstála. No a pak už si jen klusala. Před obrátkou jsem si v domnění, že na bednu už to stejně stačit nebude, nechala hloupě utéct Lucku Pasevovou. Ta nakonec dorazila do cíle o dvě minuty dřív a skončila třetí, z čehož byla myslím příjemně překvapená :-). A já byla taky překvapená, že nezvládu samotných patnáct kilometrů ani tak rychle jako při půlmaratonských mezičasech. Poslední tři kilometry jsem do toho sice ještě trošku šlápla, protože jsem si řekla, že zase úplně všichni mě předběhnout nemusí a dva běžce vzala. Na to abych šla do dalších už ale bylo pozdě.  


V cíli se pak do mě pustila zimnice a nebylo mi opravdu vůbec dobře, takže jsem nečekala ani na vyhlášení, ani na tombolu (možná proto jsem v ní vyhrála) a pelášila odpočívat.

Stejně to ale byla krásná proběžka Bezručovým údolím a asi i správná z toho zdravotního hlediska. Jak jsem se totiž zpotila, tak to ze mě všechno najednou začalo lézt ven. Vykašlávat, vysmrkávat a bude to dobré.

Trošku mě zarazilo, že tentokrát na trati chyběly kilometrovníky, což mě osobně však vůbec nevadilo. V Bezručáku bych mohla běžet klidně poslepu. Svého času, kdy jsem tu trávila téměř každý den, jsem dokonce měla pojmenované všechny jeho pasáže :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat