neděle 25. srpna 2013

RunTour Olomouc 2013

Sobota 24.8.2013

Olomoucký díl běžeckého seriálu RunTour byl ze všech nejfantastičtější. Proběhlo obvyklé tejpování (tentokrát bez tulipánů) a můj klasický double.


Tedy nejprve pětka a o hodinu později na výklus desítka.


Když pětset metrů po startu koukám, že běžím vedle Petry Vašinové (pamatuji si ji z univerzitního přeboru a velmi pravděpodobně zvítězí i dnes) ve vedoucí tříčlenné skupince žen, nestačím se divit. No nic, brzdím. Tohle bych dlouho nevydržela. Nicméně tento moment stačil k motivujícímu uvědomění si, které mi již předeslala nedávná sportovní prohlídka, že mít o patnáct kilo méně a trénovat, mohla bych na čelech závodů klidně běhat...  


Tyhle krátké tratě jsou brutus. Na pětikilometrovém okruhu vedoucím Smetanovými a Čechovými sady přebíháme po lávce nad Havlíčkovou ulicí. To je přesně ta pasáž, kterou miluji, a jenž se mi bohužel vytratila z červnového Olomouckého půlmaratonu.


Trať se povedla. Líbí se mi a je příjemně běhavá. Při posledním lehce zvlněném kilometru si už musím pořádně pomáhat rukama. Je to fofr. Sice mě předběhne jedna "bájenka", ale já jedu dál. Byť mám kopečky ráda, trochu se vylekám myšlenkou, že bychom ještě jednou měli vyběhnout na lávku. V tuto chvíli bych si ji totiž výjimečně i odpustila :-).


Tak lávka už se nekoná. S velkým úsilím zdolám poslední menší stoupání a hurá finišovat do cílové rovinky. Oči upřené na časomíru. Jo! Je to moje nejrychlejší letošní pětka. Tak aspoň, že tak :-).V celkovém pořadí Malé RunTour, ale stejně nejspíš zůstanu na osmém místě. Ty holky, co jsou přede mnou, si totiž nedají pokoj a taky si to objíždí celé. Proč asi? :-)

Po pětce se stihnu akorát vydýchat, převléknout si tričko (to svítivé rajecké nakonec není vůbec špatné :-), líbí se mi) a navštívit toiku.


Nastává čas opět se zařadit do startovního koridoru.


Ale tentokrát už je to pohoda.


Běžím pouze na svůj příjemný pocit a užívám si to.


Po mírném seběhu, který nás "háže" přímo do cílové rovinky, pak všichni předvádíme nádherné úctyhodné finiše.


V Olomouci samozřejmě zapůsobil Genius loci. Nechyběl tu pohotově vtipný moderátor s hlasem Jana Čenského, který byl již v Liberci. Tak snad se objeví i o první říjnové sobotě v Praze na Ladronce místo Partyšové s Aichmajerovou, co to uváděly vloni. Vykládání o showbyznysu sem opravdu nepatří. A tombola by mi tam taky konečně mohla vyjít.

Dnešní den byl teda fakt super bájo!!! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat