neděle 3. března 2013

Kbelská desítka 2013

Sobota 2.3.2013

Letošní sezónu jsem vyrazila zahájit výletem do Kbel :-). Vzhledem k tomu, že i běžecký trénink jsem zahájila teprve před čtyřmi dny, nohy bolí a já bych raději dala přednost spánku, čeká mě jen příjemné proběhnutí bez jakýchkoliv ambicí. Ono běžet deset nebo patnáct minut za osobákem je celkem šumák :-).

Na místě se ocitám s předstihem, jak jinak. Takže se v šatně v klidu nasnídám, přečtu si noviny, připravím se na závod, tašku odevzdám do úschovny, vystojím frontu na wc, rozklušu se v parku a ve startovním koridoru se stihnu ještě krátce protáhnout. Paráda. Ráno bylo pod nulou, teď však svítí sluníčko, tak bych ještě jednu vrstvu ze sebe sundala, ale na to už je pozdě. Mám na sobě funkční tričko značky Mizuno, které jsme všichni obdrželi při prezentaci. Ač jsem si v registraci s velkým předstihem zadávala "S" dostávám "L" se slovy, že se jedná o "S". Trošku nechápu tu pointu vybrat si předem jakou velikost chci, když mi stejně pořadatel dá úplně jinou :-/.

Startovní bránou vybíhám půl minuty po výstřelu. Tempo celkem v klidu.Na třetím kilometru nás čeká první menší kopeček, ty já ráda :-). Preferuji, když závod není úplná placka. Běžím stále konstantě až do nějakého šestého kilometru, kdy mi brutálně ztěžknou nohy a já mám pocit, že už nezvládnu udělat ani krok. No zvládnu no :-), ale stojí to o něco více sil. V závěrečné pasáži zase mírný kopeček, ve kterém znovu ožiji a vrátím se do původního tempa. Pět set metrů před cílem je seběh. Ne že bych nějak zrychlovala, jen prostě nechám tu kuličku svalit se dolů a finišem hurá do cíle. Trať se mi líbila. Profilem i povrchem.


Mám žízeň, voda není :-(. Aha je, ale velká fronta se na ní stojí. Pořadatelé dnes nezvládli zajistit dostatečné zázemí pro tisícovku běžců. Počet účastníků na tomto závodě každým rokem rapidně vzrůstá a tomu musí odpovídat i kapacita zázemí a služeb. Málo toiek, málo místa, ... hodně sportuchtivých lidí :-).

Po závodě po chvilce bloumání kudy se dostanu k budově s úschovnou (cíl byl jinde než start) si vyklušu, převléknu se, zajdu na masáž a následně zavítám zpátky do prostoru cíle, kde se koná závěrečné vyhlášení výsledků s tombolou. Dám si výborné těstoviny, zjistím, že v tombole nic :-( (pán pořád losoval čísla začínající 11.., dohlédla bych na to notářsky :-)) a jedu domů. Konečně dospat týdenní spánkový deficit :-).
 

Žádné komentáře:

Okomentovat