pátek 16. října 2020

Spořická šestka 2020

Sobota 3.10.2020

S ohledem na aktuální pandemickou situaci dostává tradiční spořická akce jinou podobu a přiznám se, že za těchto omezujících podmínek se mi tam popravdě ani příliš nechce, nicméně vyrážíme ;-).

Na místě to ovšem není zdaleka tak horké jako před týdnem na Běchovicích

Po startu pochodníků se v úvodním běhu nejmladších dívek představuje Lilianka. První polovinu padesátimetrové trati zdolává úplně sama! Pak se mě chytá jednou rukou a tou druhou mává hlasitě povzbuzujícím divákům :-D ❤️Úsměv ve tváři, medaile skoro až na zem. 


Gustík o pětadvacet minut později obsazuje čtvrté místo. Chvíli je z toho smutný, avšak není mu to nic platné. Je třeba se naučit přijímat i prohry.


"Kdo nikdy neprohrál, nikdy opravdu nezvítězí." ;-)

Kromě veškerého přístupu do sportovní haly, úschoven a šaten, bylo zrušeno také hlídání dětí. Naštěstí máme super strejdu Tomíka.

Vybíháme s dvouminutovými odstupy, vždy po padesáti lidech. V koridoru opět stojí každý na svém puntíku. 


Odvážně se vydávám za obhajobou.


"Pojď, pomůžu ti." Loni jsem zde Jardu Pelce porazila, jenže to jsem tudy neběžela, nýbrž letěla. Přibližovat se k Jirkovi Patíkovi a klást si přitom v duchu otázku, proč on běží tak pomalu... to už jen tak nezažiji :-). Snažím se, co to jde, ale energie se v mém těle momentálně soustředí jinde. 


Netuším na kolikáté reálné pozici, každopádně fyzicky přibíhám do cíle jako první žena. "Šedesát osmička předběhla skoro celou první vlnu! Ty seš normálně úplně jako Jarda Jágr!" To teda jsem! Taky vydržím tak dlouho ;-).


Vyklušu, převléknu se, dáme si teplý jablečný mošt, děti cukrovou vatu a jdeme zpátky do Chomutova. Výsledky se nevyhlašují. Cestou se zastavujeme na obědě a potom ještě v cukrárně, protože přesně o tom život je. Máknout si, odměnit se a být spolu :-).

Až doma zjišťuji, jak závody dopadly. Vyhrála jsem! :-) Sice ne celkově, protože jedna dorostenka byla rychlejší, takže se mi do třetice zvítězit nepodařilo, zlatý hattrick se mi však nyní začíná rýsovat na poli zcela odlišném. Tom skutečně důležitém 🍀❤️❤️❤️.

Žádné komentáře:

Okomentovat