středa 14. března 2018

Pečecká desítka 2018

Neděle 4.3.2018
 
Mám skutečně hodně bolestivě (snad jen) nataženou zadní stranu pravého stehna. Nemůžu skoro chodit. Snažím se to rozběhat...
 
Pondělí 5.3.2018
 
Vzpomínám si na starou dobrou kapsaicinovou náplast :-).
 
Pátek 9.3.2018
 
Byť došlo k výraznému lepšení, noha stále dost bolí a nejspíš hned jen tak nepřestane :-(.
 
Sobota 10.3.2018
 
Holky ultravytrvalkyně si před startem vykládají, jak je tyhle krátké štreky bolí a je jim při nich po celou dobu akorát špatně. Malinko jim rozumím. Kdesi v hloubi duše ve mně hlodá touha zase zažít tu magickou noc... Jenže, kdo by se tam přitom o nás s Gustíkem postaral? Navíc by pak určitě následovalo jeho: "Maminka ťapitala dokola celý den." :-D
 


Na druhém kilometru kolem mě prosviští Pepa Unger: "Trochu přepal, ne?" Ani ne. Jestli poběžím za třiačtyřicet, nebo pětačtyřicet minut je mi zcela jedno. Na desetikilometrové trati přede mnou totiž stojí pouze jediná výzva, kterou je pokoření čtyřicetiminutové hranice.
 
V Ratenicích z reproduktorů tradičně vyhrává hudba. Z uplynulých ročníků mi utkvěla v paměti Abba či Heidi Janků. Co je tohle nevím, ale pohání to :-). 
 
Dostává se přede mě vodič na čtyřicet minut, následován třemi ženami. Nemám sílu se s nimi udržet :-(. Ještě prostě ne. 
 
U obce Cerhenice točím v novém osobním rekordu na pět kilometrů. Po obrátce, přesně podle předpovědi, na chvíli vykukuje sluníčko :-). Silnice, pole, v dálce Pečky. Baví mě to.  

Snažím se na nohu příliš nemyslet, s blížícím se závěrem ji však už spíše vláčím za sebou.
 
Čtyři sta metrů před cílem opouštím první dvacítku celkového ženského pořadí.
  
 
41:17 min. S výsledkem nejsem vůbec spokojená, protože jsem nešla na krev. Nevydala jsem ze sebe maximum :-(.  
 
Můj pozávodní výklus představuje spíše jakýsi pajdoklus. Noha bolí! :-( Masáž, na níž jsem se od minulého týdne tolik těšila, zde letos překvapivě bohužel nedělají. Masér také žádný není... Ještěže jsem si pořídila masážní válec! Ten to jistí ;-).
 
Na Pečkách se mi líbí perfektní rychlá trať, spousta milých lidí a úplně nejvíc, jak mě tady všechny místní děti zdraví :-). Určitě sem opět ráda zavítám ;-).

Žádné komentáře:

Okomentovat