čtvrtek 7. prosince 2017

Adventní běh Žatcem 2017

Sobota 2.12.2017

Na trati Adventního běhu historickým centrem města chmele nechybí četné dlažební kostky, bahnitý úsek, ani za plotem štěkající psi (asi abychom přidali do kroku :-)). V porovnání s loňským ročníkem nám v důsledku menší změny trasy ubylo jedno stoupání.

Okruh měřící dva kilometry a dvě stě metrů absolvujeme my ženy společně s dorostenci celkem dvakrát. Na muže, startující pět minut před námi, čeká o jedno kolo víc.


Cítím za sebou obě Korbášky. Žene mě však osobní motiv :´(, a tak proti mně dnes nemají šanci. Přede mnou běží, stejně jako před dvěma týdny v Kadani, pouze Petra Bulecová. Je rychlá a šikovná. Představuje inspiraci, proč na sobě dál pracovat.  

 
Načasování obou startů i vzdáleností se mi na jednu stranu líbí, ovšem když se ve druhém kole proplétám mezi pomalejšími muži, mimo jiné mě zaujali "Šneci v běhu" (Opravdu. Měli to napsané na zádech. A jako důkaz přitom jeden z nich držel v ruce na tyčce přidělaný obrázek šneka :-D.), klidně by mi nevadilo dát si to s nimi příště také třikrát. I když... kdoví co bude za rok. To je ostatně na tom sportu i životě krásné, že nikdy dopředu nevíte, co vás čeká :-). Všelijakým předpokladům a prognózám navzdory.
 

V Žatci opět dokázali, že umí vytvořit parádní předvánoční atmosféru plnou pohody, setkání a těšení se. Tak šup kluci, střídání stráží ;-).
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat