neděle 21. října 2012

Run tour Praha 2012

Neděle 14.10.2012

Jdu pěšky z Dědiny na Ladronku a je to celkem do kopce :-). K prezentaci tedy opět přicházím již parádně rozcvičená. Běžím samozřejmě pětku i desítku. Když už, tak už :-). Zklamání přichází v okamžiku, kdy zjišťuji, že v jedné ze dvou startovních tašek chybí avizovaná tyčinka :-(. Nezaměstnaný člověk se na ní těšil a holt se někde stala chyba :-). No co, stejně nebyla moc kvalitní.

Je chladno, nebe pod mrakem. Po tom, co odevzdám svůj batoh do úschovny, si střihnu dvě rovinky a čekám v koridoru na start. Při pětce se chci prohnat, desítku pak vyklusnout. V první řadě se fotí nastoupení asi herci? Nevím, kdo to je, neviděla jsem je nikdy. Poznávám jen Etzlera, kterého od dob "Soukromých pastí" opravdu hodně nenávidím.

Hned od startu běžím svižně. Moc se mi nechce, ale jedu :-). Kilometr a půl před cílem mě nejprve předběhne nějaká maškara, načež se chytnu jedné holky se kterou se dlouho taháme, až jí pět set metrů před koncem uteču. Předbíhám další běžce přede mnou včetně oné maškary a rozjíždím svůj drtivý finiš. Za cílem se pak na chvíli sehnu do předklonu, je mi špatně. Ta rychlá tempa :-). Odevzdám čip, vezmu si jediný(!) kelímek s vodou. Ostatní kelímky obsahují jedovatě barvičkovatý vodičky. Ještě že vedle toiek stojí vůz s pitnou vodou. Můžu si dotáčet do svojí lahve. Hurá! K tomu přiberu pár kousků jablek na později (a dobře dělám, po desítce už totiž žádná nebudou).

Vyzvednu batoh z jedné úschovny, dojdu si akorát na záchod a už se řadím na konec megadlouhé fronty vedoucí ke druhé úschovně. Trošku mám obavy, aby se to včas stihlo, ale holky, co nás odbavují, jsou perfektní. Vyjde to přesně na čas a já aspoň můžu až do předposlední minuty před startem desítky zůstat krásně zachumlaná ve vestě :-).

Druhý závod si už běžím v poklidu. Žádná nevolnost na trati ani v cíli nebude. Užívám si to.


Při náběhu do druhé čtvrtiny závodu (běží se dvě "osmičky", trať je fajn) vidím probíhat do druhé poloviny vedoucí závodníky. Hlavně abych nedostala kolo. Nedostanu, jak jinak :-). Běží se mi dobře. Ono je příjemnější to zezadu sbírat, než zepředu zkapat :-). Zatažené nebe se pomalu protrhalo a vykouklo sluníčko. Až budu dobíhat do cíle, ideálně aby nebyl nikdo blízko za mnou ani přede mnou, ať nemusím finišovat. Ale co se nestane! Najednou začne hrát tak parádní muzika, že nejde jinak než přeřadit několik rychlostních stupňů a naprosto famózně zafinišovat. Diváci šílí a já letím. To je báječný, ještě nikdy mi hudbu takhle naprosto přesně nenačasovali. To bylo fakt kouzelný! :-)

Po převléknutí bych ještě ráda viděla vyhlášení, ale čekat dvě hodiny na další autobus se mi nechce, a tak pomalu vyrážím zpátky směr Dědina. Mrzí mě, že tam už nebudu na losování tomboly. Co kdyby? :-) Ve hře je ale kolo za dvacet pět tisíc a uznejte sami, na tak drahý kolo aby se člověk bál i sednout. Nedávno jsem měla půjčenou florbalku za tři a půl. Přátelé, ta střílela úplně sama! Takže soudím, že i tohle kolo by pádilo samo a já bych si na něm moc nezajezdila. :-D

Cestou na autobus vidím děti pouštět draky. Je tady krásně. Všude kolem mě barevné listí a  najednou začínám vnímat tu pozitivní energii, která na mě každoročně doléhala při Běchovicích. Letos ne, letos byly Běchovice, nevím proč, divný. Každopádně dneska to přišlo. Zase bude zima, Vánoce, všechno bude dobrý :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat